Michael K. Williams İçin Kim Ne Dedi?

   Michael K. Williams İçin Kim Ne Dedi?

  Televizyon tarihinin unutulmaz dizilerinden The Wire‘da canlandırdığı Omar Little karakteriyle tanınan Amerikalı aktör Michael K. Williams, dün (6 Eylül 2021) evinde ölü bulunmuştu. Boardwalk Empire, 12 Years A Slave, Lovecraft Country gibi yapımlarda da rol alan 54 yaşındaki aktörün kesin ölüm nedeni hâlâ araştırılırken sinema ve televizyon dünyası yas halinde. Michael K. Williams’ın ardından hangi ünlü isimler neler söyledi, sizin için derledik.

  Spike Lee: “Zor bir gün”

  Ünlü yönetmen Spike Lee, Instagram hesabından Michael K. Williams ile bir New York Knicks maçında çekilmiş fotoğraflarını paylaştı. Lee, açıklamasında ise şu ifadeleri kullandı: “Zor bir gün. Önce büyük Fransız aktör Jean Paul Belmondo’yu ve şimdi de kardeşim Michael K. Williams’ı kaybettik. Kardeşimiz Brooklyn Halk Cumhuriyeti’ndeki evinde bugün aramızdan ayrıldı. Sarsıldım. Kendi başıma bir şişe İtalyan kırmızı şarabı Brunello di Montalcino içiyorum.”

  Riz Ahmed: “Sarsıcı bir kayıp”

  The Night Of mini-dizisinde Michael K. Williams ile rol alan Riz Ahmed, başarılı oyuncuyu Variety dergisine verdiği bir demeç ile andı. Ahmed, “Bu sarsıcı bir kayıp,” dedi. “Michael K. Williams bize televizyon dünyasının kimi ikonik karakterlerini verdi. Hem sette hem set dışında, bir arada pek nadir görülen bir gücü ve duyarlılığı kendi eşsiz stilinde bir araya getirmişti. Yeteneği ancak kalbinin büyüklüğüne denktir; o, çok cömertti. Birlikte çalışırken bana çok yardımcı oldu. Yaptıkları zamansızdır ve hep yaşayacak.”

  Ahmed, Williams ile bir anısını da paylaştı. Williams’ın bir izin gününde kendisinin sette olduğunu ve zorlu bir çekim geçirdiğini söyleyen Ahmed, karavanına döndüğünde Williams’ın kendisine o zamana kadar sahip olduğu en güzel ceketi hediye almış olduğunu gördüğünü anlattı.

  Williams’ın aynı zamanda iyi bir öğretmen olduğunu vurgulayan Ahmed, “Bir seferinde prova yapmak için onun dairesine gitmiştim. Sahneleri durmadan analiz ediyordum. Bana ‘Sahneler düşünmeyi bırak, onları düşlemeyi dene,’ dedi. Ne dediğini anlamam bile yıllar sürdü. O, sanata kalp getirdi,” dedi.

  Riz Ahmed, Twitter hesabı üzerinden de bir başsağlığı mesajı yayınladı. Ahmed mesajında “Huzur içinde yat MKW… Nadir bir yetenek, eşsiz bir ruhtun. Çok cömert, nazik, havalı ve kendinden taviz vermeyen biriydin. Bize gösterdiğin sanat ve bana tüm öğrettiklerin için teşekkürler,” ifadelerini kullandı.

  James Gunn: “En yeteneklilerdendi”

  Yönetmen James Gunn, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Michael K. Williams’ın “en yetenekli aktörlerden biri olmasının yanı sıra tanıştığı en nazik, tatlı, sevimli insanlardan biri” olduğunu vurguladı.

  Kerry Washington: “Seni seviyoruz”

  Amerikalı aktris Kerry Washington, Michael K. Williams’ın ardından Instagram hesabı üzerinden bir başsağlığı mesajı yayınladı. Washington mesajında şöyle dedi: “Dünyaya verdiğin güzellik ve neşe için teşekkürler. Dualarım ailen, arkadaşların ve ben dahil seni seven herkesle. Seni seviyoruz.”

  Leslie Jones: “Beni mahvetti”

  Michael K. Williams’la Ghostbusters (2016) filminde birlikte rolan Leslie Jones da ünlü aktörün ardından bir Instagram paylaşımı yaptı. Jones, “Yalan söylemeyeceğim, bu haber beni mahvetti,” dedi. Jones, “Ghostbusters filminin çekimlerinde bana karşı çok iyiydi ve başka bir düzeyde bir bağ kurmuştuk,” diye devam etti. “Onu bir dahaki görüşümde ona ne acayip bir aktör olduğunu söyleyecektim. Kahretsin, iyi birini kaybettik. Huzur içinde yat kardeşim.”

  Ava DuVernay: “Mirasın dokunduğun hayatlarda yaşıyor”

  When They See Us ve Selma gibi yapımların yönetmeni Ava DuVernay, Michael K. Williams’ın ardından yaptığı Instagram açıklamasında Maya Angelou’dan bir alıntı yaptı. DuVernay, “Maya Angelou bir defasında mirasın dokunduğun hayatlarda yaşar demişti,” dedi ve ekledi: “Sen, kardeşim, birçok hayata dokundun.”

  Başarılı yönetmen, Williams’ın asla unutulmayacağını da belirtti.

  Stephen King: “Korkunç, üzücü ve inanılmaz”

  Korku edebiyatının büyük ustası Stephen King de Twitter hesabı üzerinden Michael K. Williams için bir mesaj yayınladı. King, mesajında, “Çok yetenekli Michael K. Williams’ı 54 yaşında kaybetmiş olduğumuzu düşünmek korkunç, üzücü ve inanılmaz,” dedi.

  Wendell Pierce: “Son derece yetenekliydi”

  Michael K. Williams’ın The Wire dizisinden rol arkadaşı Wendell Pierce, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla arkadaşını andı. Pierce, paylaşımında, şu ifadeleri kullandı: “Bu kardeşime olan sevgimin derinliği ancak onun ölümünü öğrendiğimde yaşadığım acının derinliğiyle ölçülebilir. O gerçeklerini anlatana kadar insanlıkları nadiren yüceltilen canları canlandırarak insanların haline ses olabilen son derece yetenekli bir adamdı.”

  Pierce, paylaşımının devamında Williams’ın “her zaman güvenilir ve özgün” olduğunu da sözlerine ekledi.

  Barry Jenkins: “Doğru olamaz”

  Yönetmen Barry Jenkins, Michael K. Williams’ın ölümünü şaşkınlık ve tek cümlelik bir açıklamayla karşıladı: “Bu doğru olamaz.”

  Tray Chaney: “Sarsıldım”

  Williams’ın The Wire‘dan bir başka rol arkadaşı Tray Chaney, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Williams ile bir fotoğrafını paylaştı ve şöyle dedi: “Sarsıldım. Söz bitti. Seni seviyorum kardeşim. Huzur içinde uyu efsanevi Michael K. Williams ya da dünyadaki en esaslı aktörlerden/kardeşlerden biri.”

  John Cusack: “En iyi performanslardandı”

  John Cusack da Twitter hesabı üzerinden Williams’ın ölüm haberini alıntılayarak onun The Wire‘daki performansının tüm dizi ve film tarihinin gördüğü “en iyi performanslar arasında” olduğu söyledi.

  Benzer İçerikler