‘Mindhunter’ 3. Sezonuyla Geri Mi Dönüyor?

 ‘Mindhunter’ 3. Sezonuyla Geri Mi Dönüyor?

David Fincher’ın gerçek suç dizisi Mindhunter, geri mi dönüyor? Bu soru bile Netflix‘te yayınlanan iki sezonuyla geniş hayran kitlesine sahip olan dizinin meraklılarını heyecanlandırmaya yetti. Çünkü Mindhunter, ikinci sezonunun ardından David Fincher tarafından rafa kaldırılmıştı. Ancak sızan haberlere göre Fincher ile Netflix arasında üçüncü sezon görüşmeleri başladı.

David Fincher, ikinci sezonun ardından başka projelere zaman ayırmak için Mindhunter’a devam etmeyeceğini söylemişti. Bunda, ikinci sezonu yaratırken kendisine çok yük binmesinin de etkisi vardı. 2020 Ocak’ında dizinin başrol oyuncuları Jonathan Groff, Holt McCallany ve Anna Torv‘nin sözleşmeleri de sona ermişti.

Ancak Small Screen‘in haberine göre, Netflix’e yakın kaynaklar Mindhunter‘ın üçüncü sezonu için Fincher ile Netflix’in görüştüğünü bildirdi.

John E. Douglas ile Mark Olshaker’in Mindhunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit (1995) kitabına dayanan dizi, FBI Davranış Bilimleri Birimi’nin kuruluşunu konu alıyor. Dizinin odağında ise birimin kurulmasını sağlayan ajanlar Holden Ford ile Bill Tench var.

Mindhunter‘ın yaratıcılığını Joe Penhall yapmıştı. David Fincher ise Charlize Theron ile beraber dizinin yapımcılarındandı. Ancak süreç içinde Fincher senaryoya müdahale etti. Usta yönetmen, dizinin çeşitli bölümlerini de bizzat yönetti. Böylece dizi, fiilen bir David Fincher dizisine dönüştü.

Dizinin üçüncü sezon görüşmelerine dair başka bir detay henüz yok. Ancak Mindhunter‘ın geri dönme ihtimali bile sosyal medyada dizinin hayranlarını heyecanlandırmış halde.

Benzer İçerikler