GAİN ekranlarında izleyebileceğiniz moda temalı 8 içerik

 GAİN ekranlarında izleyebileceğiniz moda temalı 8 içerik

Geçtiğimiz ay Moda Haftası’nın gerçekleştiği İstanbul’da bahar havası kendini göstermeye başladı. Şehrin moda momentum’unun peşini bırakmayan editörlerimiz, GAİN ekranlarında izlenebilecek 8 moda temalı içeriği okurlarımız için derledi.

Dress Code

Alman haber platformu DW’nin ünlü sunucusu Gerhard Elfers mesleğindeki başarısı kadar iyi giyinmesiyle de ünlü. Elfers, bu seride bizimle uzmanlığını paylaşıyor ve doğru ayakkabı seçiminden, pantolon askısı kullanımına kadar stil sahibi olmak için bilmeniz gereken her şeyi tek tek anlatıyor. Erkeklere hitap eden bu seride, iyi giyinmenin püf noktalarına dair pek çok ipucu öğrenmek mümkün.

Dijital Moda

Instagram artık sanal bir podyum. Üstelik teknoloji modanın fiziksel boyutunu tamamen rafa kaldırmaya niyetli.
Sadece kendi fotoğrafınızı çekip üzerinize filtre gibi dijital kıyafetleri giydirebileceğiniz yeni bir teknoloji. GAİN’in bu serisinde üç kadın influencer dijital modanın geleceği hakkındaki fikirlerini anlatıyor. Modanın dijital dünyayla değişen boyutuna tanık olacağınız keyifli bir seyirlik.

Paris Fashion Week’e Nasıl Sızarsın?

Giorgio Armani’nın sahtesinden esinlenerek kendisini ünlü modacı Georgia Peviani olarak tanıtan ve Paris Moda Haftası’nda büyük ilgiyle karşılanan Oobah Butler’ın mükemmel troll hikayesi. Oobah Butler face swap aplikasyonuyla Instagram story’lerine Russell Brand’i yakın arkadaşıymış gibi yapıştırıp markalardan bedava ürün almak, kendi gibi saçlarını sarıya boyadığı fake Oobah’ları TV programlarına yollamak gibi daha birçok troll etkinliğe daha imza attı. Oobah Butler’ın moda çevrelerine kolaylıkla sızmasının komik hikayesine tanık olacaksınız.

Modanın Köpeği

Yena Kim ve şimdiye kadar gördüğümüz tüm erkeklerden daha iyi giyinen sosyal medya fenomeni köpeği Bodhi ile tanışmak isteyenler buraya. Bir köpekten tabiri caizse sosyal medya fenomeni yaratmanın ipuçları ekranlarda.

New York Model Seçmeleri

New York Moda Haftası için halka açık model seçimi. Hep aynı tarz modellerden sıkılan, podyumda daha ‘gerçek’ insanlar görmek isteyen tasarımcılar rengarenk insanlarla buluşuyor. New York’lu tasarımcıların seçmelerini izleyebileceğiniz kısa, farklı sınıfların bir araya geldiği bir etkinliği izlemek açısından ilgi çekici.

Stilinden İlham Al

Moda ikonları, tarzıyla hep gündemde olanlar, dönüp dönüp baktıranlar…Hepsinin ince ince çalıştığı stillerini masaya yatırıyoruz. Z jenerasyonunun büyük hayranlık duyduğu isimlerden biri olan Travis Scott’un moda tercihlerinden, çabasız ve bir o kadar da havalı olan Dakota Johnson’ın minimal tercihlerine ve vazgeçilmezlerine göz atabileceğiniz bu seri, ünlülerin moda tercihlerini merak edenler için keyifli bir izlence.

The Air of The Time

Kadın moda tasarımcıları son 100 yılda nasıl bir iz bıraktı? Nasıl güçlendi? Günümüzün farklı tasarımcıları endüstrinin dünü, bugünü ve geleceği hakkında konuşuyor. Coco Chanel, Diane von Furstenberg, Carolina Herrera, Vivienne Westwood, Donna Karan, Gabriela Hearst ve Hanako Maeda’nın hikayelerine hazır olun.   

Dadanizm

İlgi duyduğu her şeye sırılsıklam dadanan, bağımsız bir popüler kültür programı olan Dadanizm’de gündemi şekillendiren popüler kültür haberlerine odaklanılıyor. Bir popüler kültür rehberi işlevi de gören program, Elon Musk’tan Cardi B’ye magazine sıklıkla konu olan insanlara dadandığı bölümlerden, Sevgililer Günü gibi özel günlere ayrılan bölümlere kadar geniş bir perspektif sunuyor. Öğretici niteliği olan bir popüler kültür programı diyebileceğimiz Dadanizm, 8 Mart özel bölümüyle de dikkat çekmişti.

Benzer İçerikler