Netflix’in The Sandman Uyarlanmasının Öne Çıkan Oyuncularıyla Tanışın

 Netflix’in The Sandman Uyarlanmasının Öne Çıkan Oyuncularıyla Tanışın

Birçok isim, Neil Gaiman’ın 1989-96 tarihli kara fantezi çizgi roman serisini ekrana uyarlamak istedi. Seri, mitolojinin, tanrıların ve kabusların çarpıştığı bir evrende geçiyor. Şimdi ve nihayet, The Sandman cömert ve gerçeküstü bir uyarlama olarak geliyor.

Biz de Netflix‘in The Sandman uyarlamasının kimi önemli oyuncularını Episode okurları için yazdık.

The Sandman Dizisinin Öne Çıkan Karakterleri

Morpheus (Tom Sturridge)

Morpheus, “Rüya” olarak da bilinir. Gerçekliğin dışındaki her şeyi yönetir ve “Sonsuz” olarak adlandırılan yedi güçlü varlıktan biridir. Serinin başlangıcında, bir okültist (Charles Dance) tarafından 100 yıl boyunca hapsedilir.

The Sandman Tom Sturridge

Lucifer Morningstar (Gwendoline Christie)

Tom Ellis’ın Lucifer‘daki şeytani rolüne ilham veren bu düşmüş melek, cehennemi yönetiyor. Lucifer rolü, Christie’nin elinde arsızdan çok ürpertici bir hal alacakmış gibi geliyor. Christie’yi Game of Thrones‘un güçlü savaşçı karakteri Brienne olarak hatırlarsınız.

The Sandman Gwendoline Christie

Johanna Constantine (Jenna Coleman)

Şeytan kovucu John Constantine’in atası Johanna (Sturridge’ın Morpheus karakteri ile birlikte), farklı zaman dilimlerini gizemli bir şekilde etkileyen doğaüstü bir dedektif.

The Sandman Jenna Coleman

Mervyn Pumpkinhead (Mark Hamill)

Mark Hamill’ı elbette Yıldız Savaşları‘nın Luke Skywalker’ı olarak tanıyorsunuz. Hamill, Kabak-kafalı (Pumpkinhead) hademe rolünde.

The Sandman Mark Hamill

Aynı zamanda Patton Oswalt, haberci kuzgun Matthew ve Vivienne Acheampong, Morpheus’un krallığı Dreaming’in baş kütüphanecisi rolünde.

The Sandman dizisi, Netflix’te, 5 Ağustos Cuma günü prömiyer yapacak.

Fragman:

Benzer İçerikler