Syfy, Dean Devlin’den Drama Dizisi ‘The Ark’ı Yapıyor

 Syfy, Dean Devlin’den Drama Dizisi ‘The Ark’ı Yapıyor

Syfy “The Ark” dizisini, “Independence Day” ve “Stargate”in senaristi Dean Devlin ile yapmak üzere anlaştı.

Dizi, insan ırkının hayatta kalmasını güvence altına almak için bir zorunluluk olarak gezegen kolonileştirme misyonlarının başladığı 100 yıl sonrasını konu alıyor. Ark One olarak bilinen bir uzay aracındaki bu görevlerden ilkinde, büyük yıkıma ve can kaybına neden olan feci bir olayla karşılaşılır. Hedef gezegenlerine ulaşmalarına bir yıldan fazla bir süre kala, yaşamı sürdüren erzak eksikliği ve liderlik kaybıyla birlikte, kalan mürettebat, rotasında kalmak ve hayatta kalmak için kendilerinin en iyi versiyonları haline gelmelidir.

Syfy 12 bölüm sipariş etti. Devlin diziyi yazıyor, o ve Jonathan Glassner ortak showrunner ve yönetici yapımcı olarak görev yapıyor. İkili ayrıca fantastik dizi “The Outpost”ta yönetici yapımcı olarak birlikte çalıştı.

Devlin, “Syfy ile tekrar çalışma fırsatına sahip olduğum için çok heyecanlıyım ve bu diziyi hayata geçirmek için Jonathan Glassner’dan daha iyi bir ortak düşünemiyorum” dedi.

Devlin, Marc Roskin ve Rachel Olschan-Wilson ile birlikte Electric Entertainment aracılığıyla yapımcılık yapıyor. Balkanic Media’dan Jonathan English de yapımcılık yapacak. Prodüksiyon, Sırbistan’da Mart ayında PFI Studios’ta başlayacak. Electric Entertainment’ın uluslararası satış bölümü tüm uluslararası hakları satıyor.

Senaryo bölümünün başkanı Lisa Katz, “‘Ark’, Syfy izleyicileri için mükemmel bir seçim ve hayranların, günümüzün en başarılı ve saygın bilimkurgu yazarlarından biri olan Dean Devlin’in bu yürek burkan hikayesine çekileceğini biliyoruz” dedi.

Benzer İçerikler