The Handmaid’s Tale dördüncü sezonu ertelendi

 The Handmaid’s Tale dördüncü sezonu ertelendi

The Handmaid’s Tale dizisinin yeni sezonunun yayın tarihi koronavirüs pandemisi dolayısıyla 2021 yılına ertelendi

Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlama distopik The Handmaid’s Tale dizisinin dördüncü sezon çekimleri, koronavirüs pandemisi dolayısıyla aksadı. Dizinin yayın tarihi ötelenen dördüncü sezonu, 2021 yılında gösterime girecek.

The Handmaid’s Tale’in yayıncısı Hulu, dördüncü sezon onayını geçen yılın Temmuz ayında vermişti. Ağustos’ta üçüncü sezonun tamamlanmasıyla da yeni sezon hazırlıklarına başlanmıştı. Bu yılın Mart ayında da dördüncü sezon çekimleri Kanada’da başladı. Ancak koronavirüs salgınının pandemiye dönüşmesiyle, başlamasından iki hafta sonra çekimler durduruldu.

The Handmaid's Tale

The Handmaid’s Tale‘in dördüncü sezon çekimlerinin tekrar ne zaman başlayacağı henüz bilinmezliğini korurken, dizinin başrol oyuncularından ve aynı zamanda yönetmenlerinden olan Elisabeth Moss, geçen ay Deadline‘a röportaj vermişti. Moss, sadece iki hafta çekim yapabildiklerinden ellerinde pek malzeme olmadığını söylemişti.

Deadline’ın ardından Extra‘ya da konuşan Elizabeth Moss, güvenli bir çalışma ortamı sağlandığında çekimlerin tekrar başlayacağını belirtti. Çalışanların durumuna da değinen yıldız oyuncu, “İşe dönmek istiyoruz çünkü insanların ödemesi gereken kiraları, bakması gereken aileleri var. Ancak hiçbir dizi de insan sağlığından kıymetli değil,” şeklinde konuştu.

Dizinin dördüncü sezonunu ABD’de yayınlayacak olan Hulu ise yeni sezonun 2021 yılı içinde belirsiz bir tarihe ertelendiğini açıklarken, çekimler tekrar başlayınca daha kesin bir tarih verebileceklerini belirtti.

Elisabeth Moss’un korku türündeki yeni filmi Shirley de 16 Temmuz’da gösterime giriyor. Moss, filmde, korku edebiyatının büyük ustalarından Shirley Jackson’ın canlandırıyor.

The Handmaid’s Tale’in oyuncu kadrosunda Elisabeth Moss’un yanı sıra Max Minghella, Ann Dowd, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Alexis Bledel, Madeleine Brewer ve Joseph Fiennes de yer alıyor.

The Handmaid’s Tale dördüncü sezonuyla ilgili bildiklerimizi buradan okuyabilirsiniz.

Benzer İçerikler