Christopher Walken, ‘Severance’ın Kadrosuna Katıldı

   Christopher Walken, ‘Severance’ın Kadrosuna Katıldı

  Efsanevi oyuncu Christopher Walken, yakında çıkacak yeni Apple dizisi Severance‘ın kadrosuna katıldı.

  Deadline’ın haberine göre, başarılı oyuncu Christoper Walken Apple’ın yeni gerilimi Severance‘da rol alacak. Dizinin oyuncu kadrosunda Walken’ın yanı sıra Adam Scott, Patricia Arquette, John Turturro, Tramell Tillman, Jen Tullock, Zach Cherry, Britt Lower bulunuyor.

  Gerilim türündeki dizinin yönetmenliğini Ben Stiller üstleniyor. Ben Stiller, aynı zamanda dizinin yürütücü yapımcılığını da yapıyor. Dizinin senaryosunun altında ise Dan Erickson‘ın imzası var. Severance, Erickson’ın ilk işi olma özelliği de taşıyor.

  Severance, Lumen Industries isimli bir firmada geçiyor. Bu firma, işteki anılarla iş dışı anıları birbirinden ayıran “ilişik kesme prosedürü”yle iş – hayat dengesini yeni bir seviyeye çekmek istiyor.

  Christopher Walken, dizide Burt isimli karakteri canlandıracak. Burt, Lumen Industries’in Optik ve Tasarım departmanının başı.

  Daha çok sinema filmlerindeki rolleriyle tanınan Christopher Walken’ın son televizyon işi, NBC’nin 2014 tarihli televizyon filmi “Peter Pan Live!”dı. Tecrübeli oyunca bu filmde Kaptan Kanca karakterini canlandırmıştı.

  Christopher Walken, kariyeri boyunca birçok önemli sinema filminde rol aldı. Bunların başında, 1979 tarihli The Deer Hunter geliyor. The Deer Hunter’daki rolüyle Walken, En İyi Yardımcı Oyuncu dalında Akademi Ödülü’ne layık görülmüştü. 2003 yılında ise “Catch Me If You Can” filmindeki rolüyle yine aynı kategoride Akademi Ödülü’ne aday gösterilmişti.

  77 yaşındaki oyuncunun rol aldığı diğer önemli yapımlar arasında King of New York, Biloxi Blues, Wedding Crashers, Hairspray, True Romance, Pulp Fiction, Batman Returns gibi işler var.

  Benzer İçerikler