Millie Bobby Brown, ‘Damsel’ Filminin Kadrosuna Katıldı

   Millie Bobby Brown, ‘Damsel’ Filminin Kadrosuna Katıldı

  Millie Bobby Brown, Netflix’in yeni fantastik filmi Damsel‘de rol alacak. 16 yaşındaki İngiliz oyuncu, filmin başrolünü üstlenmenin yanı sıra yaratıcı yapımcıları arasında yer alıyor.

  Stranger Things dizisiyle adını duyuran Millie Bobby Brown, son olarak Enola Holmes filminde rol almıştı. Genç yıldız, yapımcısı da olduğu bu filmde Sherlock Holmes’ün kız kardeşi Enola Holmes’ü canlandırmıştı.

  Böylece Damsel, Enola Holmes‘tan sonra Brown’un rol aldığı ve yapımcılığını üstlendiği ikinci Netflix filmi olacak.

  Netflix, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Damsel filminin kadrosunda Millie Bobby Brown’un da yer aldığını doğruladı. Açıklamada, “Dikkat, yeni Millie Bobby Brown filmi!! Brown, yönetmenliğini Juan Carlos Fresnadillo ve senaristliğini Dan Mazeau’nun yaptığı yeni fantastik film Damsel‘in başrolünü ve yapımcılığını üstlenecek. Yakında Netflix’te,” ifadeleri kullanıldı.

  Damsel‘in yönetmenlik koltuğunda oturan Oscar adayı İspanyol yönetmen Juan Carlos Fresnadillo, 2007 tarihli korku klasiği 28 Weeks Later (28 Hafta Sonra) ile tanınıyor. Filmin senaristliğini 2012 tarihli Wrath of the Titans filmiyle tanınan Dan Mazeau üstleniyor. Wrath of the Titans, dünya çapında 302 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştı.

  Deadline‘ın haberine göre Damsel filminde Brown, Prenses Elodie karakterini canlandıracak. Prens Henry ile evleneceğini düşünen Prenses Elodie, aslında bir ejderhaya kurban edilmek üzere olacak.

  Henüz çekimleri başlamayan Damsel‘in planlanan vizyon tarihiyle ilgili bir açıklama yapılmadı.

  Benzer İçerikler