Netflix, En Çok İzlenen 10 Filmini Açıkladı

   Netflix, En Çok İzlenen 10 Filmini Açıkladı

  Netflix, orijinal yapım filmlerinden şimdiye kadar en çok izlenenleri açıkladı

  Netflix, yalnızca bir dizi platformu değil. Aynı zamanda yayınladığı ya da yaptığı filmlerle de tüm dünyada izleyicilerin ilgisini çekiyor. Peki, Netflix’in şimdiye kadar en çok 10 filmi hangileri oldu?

  Netflix, bu soruya cevaben bir liste yayınladı. Bloomberg‘in haberine göre, ilk dört haftadaki izlenme sayılarına göre oluşturulan bu listenin başını 99 milyon izlenme sayısıyla Extraction çekiyor.

  24 Nisan 2020’de yayınlanan Extraction‘ın yönetmenliğini Sam Hargrave yapıyordu. Filmin başrollerinde ise Chris Hemsworth, Rudhraksh Jaiswal, Randeep Hooda, Golshifteh Farahani, Pankaj Tripathi ve David Harbour vardı.

  Listede Extraction‘ın ardından 89 milyon izlenmeyle 2018 tarihli Bird Box ve 85 milyon izlenmeyle 2020 tarihli Spenser Confidential filmleri geliyor. Bird Box‘ın yönetmenliğini Susanne Bier yaparken başrollerini Sandra Bullock, Trevante Rhodes, John Malkovich gibi önemli oyucular paylaşıyordu. 6 Mart’ta izleyicilerle buluşan Spenser Confidential‘ın yönetmenliğini ise Peter Berg üstlendi. Filmin başrollerinde Mark Wahlberg, Winston Duke, Alan Arkin, Iliza Shlesinger, Bokeem Woodbine gibi isimler vardı.

  Netflix’in yayınlandıktan sonraki ilk dört haftada en çok izlenme sayısına erişen 10 filminin tam listesi şu şekilde:

  1. Extraction: 99 milyon
  2. Bird Box: 89 milyon
  3. Spenser Confidential: 85 milyon
  4. 6 Underground: 83 milyon
  5. Murder Mystery: 73 milyon
  6. The Irishman: 64,2 milyon
  7. Triple Frontier: 63 milyon
  8. The Wrong Missy: 59 milyon
  9. The Platform: 56,2 milyon
  10. The Perfect Date: 48 milyon

  Bu arada Netflix’in yeni filmi Proje‘den ilk fragman ve görseller de yayınlandı. Filmin yönetmenliğini Henry Joost ve Ariel Schulman ikilisi yapıyor, senaryo ise Mattson Tomlin imzasını taşıyor. Jamie Foxx ile Joseph Gordon-Levitt‘in başrollerini üstlendiği film, 14 Ağustos’ta Netflix’te gösterime girecek.

  Benzer İçerikler