Açık Havada SinemADA Etkinliği Adalarda Başlıyor

     Açık Havada SinemADA Etkinliği Adalarda Başlıyor

    İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı, Açık Havada SinemADA etkinliği ile son yılların ses getiren filmlerini sinemaseverlerle buluşturuyor.

    Büyükada Atatürk Meydanı ve Heybeliada Değirmenburnu Mesire Alanı’nda 28 Ağustos- 5 Eylül tarihleri arasında filmkoop iş birliği ile gerçekleştirilecek Açık Havada SinemADA etkinliğinde film gösterimleri ile birlikte yönetmenlerle söyleşiler de yer alıyor.

    Etkinlik kapsamında, aralarında Türkiye’de ilk gösterimini yapacak olan Alman yapımı animasyon filmi Pişiriciler’den Türkiye’de aldığı birçok ödülün yanı sıra 77. Venedik Film Festivali’nde İtalyan Film Eleştirmenleri Birliği (SNCCI) tarafından düzenlenen Uluslararası Eleştirmenler Haftası bölümünde en iyi film seçilerek Büyük Ödül’ün sahibi olan Azra Deniz Okyay’ın Hayaletler filmine; Hayao Miyazaki’nin anime filmi Küçük Deniz Kızı Ponyo‘dan Zeynep Dadak’ın 2020 yapımı Ah Gözel İstanbul‘una ve Cannes Altın Palmiye ödüllü Ken Loach’ın  Ben Daniel Blake‘ine, 12 filmden oluşan bir seçki yer alıyor.

    Açık Havada SinemADA Çocuklar Film Çeviriyor

    Açık Havada SinemADA günleri kapsamında çocuklar için Büyükada’da 30-31 Ağustos ve 1 Eylül tarihleri arasında “Çocuklar Film Çeviriyor” sinema atölyesi düzenlenecek. Üç gün sürecek Stop Motion atölye çalışmaları 9-15 yaş grubu çocuklar katılabilecek. Her bir  atölyeye 15 çocuğun katılabileceği etkinliğe kayıtlar, Büyükada Adalar İBB Ek Hizmet Binası’ndan 27-28 Ağustos tarihlerinde alınacak.  

    Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinlik programı ile ilgili ayrıntıları; İBB Kültür Sanat’ın Instagram ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz. 

    Büyükada Atatürk Meydanı

    28 Ağustos Cumartesi / 20.30

    Kraliçe Lear / Yönetmen: Pelin Esmer 

    Söyleşi: 19.30, Pelin Esmer 

    29 Ağustos Pazar / 20.30

    Ben Daniel Blake/ Yönetmen: Ken Loach

    31 Ağustos Salı / 20.30

    Küçük Şeyler/ Yönetmen: Kıvanç Sezer

    Söyleşi: 19.30, Kıvanç Sezer

    1 Eylül Çarşamba / 20.30

    Locman / Yönetmen: Şükrü Alaçam

    Söyleşi:19.30, Şükrü Alaçam

    2 Eylül Perşembe/ 20.30

    Patrida /Yönetmen: Ayça Damgacı-Tümay Göktepe

    Söyleşi: 19.30, Ayça Damgacı, Tümay Göktepe

    3 Eylül Cuma/ 20.30

    Pişiriciler / Yönetmen Ute von Münchow-Pohl

    4 Eylül Cumartesi/ 20.30

    Merhaba Güzel Vatanım / Yönetmen: Cengiz Özkarabekir

    Söyleşi: 19.30, Cengiz Özkarabekir, Ahmet Ümit

    5 Eylül Pazar / 20.30

    Kaptan Fantastik /Yönetmen: Matt Ross

    Heybeliada Değirmenburnu Mesire Alanı

    1 Eylül Çarşamba/ 20.30

    Yuli / Yönetmen: Icíar Bollaín

    2 Eylül Perşembe / 20.30

    Küçük Deniz Kızı Ponyo/ Yönetmen: Hayao Miyazaki

    3 Eylül Cuma / 20.30 

    Hayaletler/ Yönetmen: Azra Deniz Okyay

    Söyleşi: 19.30, Azra Deniz Okyay

    4 Eylül Cumartesi / 20.30

    Ah Gözel İstanbul / Yönetmen: Zeynep Dadak

    Söyleşi: 19.30, Zeynep Dadak

    Benzer İçerikler