BBC İmzalı Kovid – 19 Belgeseli

 BBC İmzalı Kovid – 19 Belgeseli

BBC, bir yıldan uzun zamandır tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) pandemisini konu alan bir belgesel serisi yayınlıyor. Virüsün Çin ve Amerika’da ortaya çıkışını anlatan Dünyamız: Kovid 19 Özel Bölümleri isimli iki bölümlük belgesel serisi, pandeminin perde arkasındaki çarpıcı gerçekleri gün yüzüne çıkarıyor. BBC imzalı bu yapım 16 Mayıs saat 21:30’dan itibaren BBC Earth kanalında izleyiciyle buluşuyor. BBC Earth, Digitürk, Tivibu ve D-Smart üzerinden izlenebiliyor.

BBC Earth, milyarlarca insanın hayatını tehdit eden koronavirüs (Covid-19) salgınının Çin ve Amerika’daki patlak verişini anlatan iki bölümlük belgesel serisini izleyiciyle buluşturuyor. 2019 yılının sonu itibariyle hayatımızı etkisi altına alan bu virüse dair merak ettiğimiz pek çok soru var. 

Pekin’in aniden 11 milyonluk bir şehir olan Wuhan’ı karantinaya alması tüm dünyayı şaşkına çevirdi. Dünya çapında panik dalgası yayılırken, Çinli yetkililer haftalarca salgının kontrol altında olduğunu savundu. Peki o süreçte gerçekten neler yaşandı? Bu çarpıcı belgesel, Çinli yetkililerin ve bilim adamlarının bildikleriyle dünyaya anlattıkları arasındaki uçuruma dikkat çekiyor. Bununla beraber, karantinaya yol açan olayların arka planına göz atıyor.. Belgeselin ikinci bölümüyle birlikte Amerika’da doğrulanmış ilk vaka sonrası Donald Trump’ın ulusal acil durum ilanı arasındaki kritik günlerin perde arkasına geçiyoruz. Birinci elden tanıkların ifadelerini yeren belgesel, dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olan Amerika’nın pandeminin yörüngesini değiştirebilme ve binlerce hayatı kurtarma gücüne sahip olmasına rağmen bunu yapmadığını gözler önüne veriyor.

Mayıs’ın diğer öne çıkan yapımı: Ben Fogle: Yabana Dönüş – Birleşik Krallık

Mayıs ayında BBC Earth’ün sevilen yapımın yeni bölümü izleyeceğiz. Maceracı Ben Fogle’un kentleri terk ederek doğaya yerleşen kişileri tekrar ekrana getirmesiyle, Birleşik Krallık’ta başladıkları vahşi maceranın işe yarayıp yaramadığını öğreniyoruz. Ben, yeni sezonda sıradan bir hayat yaşamayı ve vahşi doğada yuva kurmayı seçen çiftleri, aileleri ve bireyleri yeniden ziyaret ediyor.

Kovid

Doğanın tüm zorluk ve güzelliklerine şahit olduğumuz büyüleyici serinin yeni sezonunda, Galler’de bir çamur kulübesine taşınan Oxford mezunu biriyle tanışırken İskoçya’nın en izole adasında bir hostel işletmenin mümkün olup olmadığını keşfedeceğiz.

Ben Fogle: Yabana Dönüş – Birleşik Krallık, 10 Mayıs Perşembe saat 22:05’den itibaren izleyicilerle buluşacak..

Benzer İçerikler